Dějepisná exkurze Wroclav

15.05.2019 / 20:08

Dějepisná exkurze Wroclav                                         svg

Ve středu 15. května se skupina žáků ze 7. a 8. ročníku vydala na exkurzi do čtvrtého největšího a současně jednoho z nejstarších měst v Polsku.
Český název Vratislav nám napovídá, že by mohl mít spojitost s českým knížetem Vratislavem I. Ať už je to pravda, nebo ne, toto území bylo v dávných dobách součástí českého království.
Počasí ráno vypadalo na konec podzimu, předpověď - celodenní déšť, teplota okolo 6 stupňů. Do ideálního počasí daleko.
Přesto všechno jsme si užili téměř čtyřhodinovou procházku městem, viděli krásné kostely postavené v duchu gotiky, nádherné náměstí s moderní fontánou, domy s poetickým názvem Jeníček a Mařenka a řadu dalších zajímavostí. Během procházky jsme hledali známé trpaslíky, kterých je ve městě velké množství a jsou oblíbenou atrakcí pro turisty. Na závěr jsme se zastavili u Haly století, kde jsme za zvuků hudby sledovali různé obrazce vytvořené vodními proudy fontány.
I přes nevlídné počasí se exkurze vydařila.
                                                                       PhDr. Lenka Crhová