Halloween na prvním stupni

31.10.2018 / 22:25

Halloween na prvním stupni
Halloween je anglosaský lidový svátek, jehož název vznikl zkrácením anglického „All-Hallow-even“, tedy „Předvečer Všech svatých“. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů čarodějnic, černých koček, příšer, kostlivců atd. a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem Trick or treat (Koledu, nebo vám něco provedu) a „koledují“ o sladkosti.
Také naši žáci si vyzkoušeli na popud zástupců školního parlamentu ve výtvarné výchově i jiných předmětech oslavit halloween - vyráběli strašidelné dýně z papíru, prostorové i nástěnné kulisy, dlabali dýně, a to všechno na výzdobu tělocvičny, kde se odehrávaly halloweenské hry pro celý první stupeň. V den D se někteří žáci převlékli  i do kostýmů a v rámci tříd oslavili tento svátek dopoledním cvičením, strašidelným učením, filmotékou, výběrem nejoriginálnější masky, fotografováním i diskotékou. Společně jsme prožili veselé halloweenské dopoledne.
Školní parlament 1. stupně děkuje všem vyučujícím i školním asistentům za pomoc při organizaci této akce, zároveň i žákům za nadšení, chuť, přístup a bezpečné chování jak na stanovištích, tak i v průběhu celého projektu.

Vlasta Pecinová (koordinátorka ŠP)