Mikulášská nadílka ve škole

06.12.2018 / 21:05

Mikulášská nadílka ve škole

Svatý Mikuláš patří mezi nejznámější a nejoblíbenější světce. Slavení tohoto křesťanského svátku proniklo jako jedno z mála i do naší školy.
I letos na nás Mikuláš s čerty a anděly nezapomněl. Ve čtvrtek 6. prosince byla Mikulášská nadílka i u nás ve škole. Během vyučování se nám o tradiční zábavu v hledání zlobivých, ale také hodných dětiček postarali zástupci školního parlamentu z 1. stupně. Prošli celou školou od přízemí až po nejvyšší patra, navštívili všechny třídy 1. stupně i třídy šesté. Mikuláš měl velkou knihu hříchů a v ní byli zapsáni všichni hříšníci. Čerti si některé chtěli vzít s sebou do pekla, ale nakonec nám všichni nezbedníci zůstali ve škole, protože slíbili, že se do příště polepší. Nebudou zlobit, budou nosit úkoly a pilně se učit a nebudou zaspávat. Všechny hříchy pak byly vykoupeny básničkou nebo písničkou.
Všichni si letošní sváteční den užili.

Mikuláši, tak za rok znova opět na shledanou!
 Vlasta Pecinová (koordinátorka ŠP za 1. stupeň)