Akademie programování

Akademie programování    (2014 - 2015)

Akademie programování je pro nás již čtvrtým projektem, do kterého jsme se v letošním školním roce v rámci výuky "informatiky" přihlásili. První nesmělé krůčky jsou datovány do poloviny února - a v květnu, nejpozději v červnu z nás budou již "šikovní programátoři". Alespoň bychom si to přáli. A jestli ne, budeme každopádně bohatší o nové cenné zkušenosti.
A kdo v naší škole programuje? Téměř všichni. Do projektu se totiž zapojily všechny třídy 4. až 7. ročníku a přidali se i deváťáci. Jezdíme na motorkách, hrajeme fotbal, budeme dobývat nesnadný cíl a možná i bloudit vesmírem nebo cestovat pod hladinou - každý si může vybrat podle sebe. Program KODU, který je volně ke stažení, nám to umožní. Držte nám palce!

Projekt Akademie programování vznikl ve spolupráci Microsoft s Czech ICT Aliance, Czechitas a Nadací Charty 77 Konto Bariéry. Jeho cílem je ukázat  jednoduchou a hravou formou, že programování není tak složité, jak na první pohled vypadá, a jeho základy se díky moderním nástrojům dokáže naučit doslova každý - i ti nejmenší na prvním stupni základních škol.

Více můžete zjistit po shlédnutí následujících odkazů.

Propagační video je k nahlédnutí zde https://youtu.be/OEJaVl4B2FM

Webové stránky Akademie programování jsou k nahlédnutí zde: www.akademieprogramovani.cz

Propagační příspěvek je k nahlédnutí zde:

článek v novinách

KLe

Předání cen za Akademii programování.

V úterý 9.6. byl předáním cen slavnostně ukončen projekt Akademie programování.
Předání se zhostil ředitel školy Mgr. Milan Král za asistence vyučujících, kteří s žáky školy projekt realizovali. Všichni žáci, kteří se do projektu zapojili, byli odměněni certifikátem a drobnou cenou. Dvanáct z nich získalo šek v hodnotě 1.000,- Kč, za který si mohou koupit počítačové vybavení, další dvě "dvanáctky" žáků dostaly HUB nebo sluchátka.
Pro školu jsme získali za zapojení a práci v projektu šek v hodnotě 20.000,-Kč.

Největší odměnou je ale snaha nebát se vyzkoušet něco nového, překonat překážky a dosáhnout cíle.

Všem k tomu blahopřejeme.

Mgr. V. Pecinová, Mgr. M. Pírek, PaedDr. L. Konečná, Ph.D.

Fotografie z předávání cen naleznete v odkazu Aktuálně.