Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Badatelská výuka v 2. A

Badatelská výuka v 2. A



Datum konání:
21. 5. 2026

Žáci ze 2. A si v hodinách prvouky vyzkoušeli badatelskou výuku. Každý měl svůj sborník, do kterého zapisoval nalezené rostliny a hmyz i datum nálezů. Děti při objevování využívaly dalekohledy, pinzety a přibližovací kelímky, díky kterým mohly pozorovat i drobné detaily přírody.

Celé bádání probíhalo s důrazem na šetrné zacházení se živočichy i rostlinami. Děti tato forma výuky velmi baví a své objevy si s nadšením užívají.

Pavla Šírová