Žáci ze 2. A si v hodinách prvouky vyzkoušeli badatelskou výuku. Každý měl svůj sborník, do kterého zapisoval nalezené rostliny a hmyz i datum nálezů. Děti při objevování využívaly dalekohledy, pinzety a přibližovací kelímky, díky kterým mohly pozorovat i drobné detaily přírody.
Celé bádání probíhalo s důrazem na šetrné zacházení se živočichy i rostlinami. Děti tato forma výuky velmi baví a své objevy si s nadšením užívají.
Pavla Šírová