S dětmi jsme se vydali do Hrubé Vody, kde nás čekal festival Řemesla pod hradem Hluboký. Děti si tento den nesmírně užily a aktivně si vyzkoušely staré způsoby řemeslné práce.
Každé dítě získalo „groše“, za které mohlo navštívit jednotlivá stanoviště a vyrobit si vlastní výrobky. Děti si vyzkoušely například hrnčířství, drátenictví, košíkářství, bylinkářství, kovářství, práci se slámou, výrobu perníčků a mnoho dalšího.
Celý den byl plný tvoření, poznávání a radosti.
Mgr. Pavla Šírová