S příchodem hezkého počasí jsme se rozhodli využít naši školní zahradu trochu jinak než obvykle. Žáci tříd 6. B a 6. C totiž v hodinách českého jazyka a literatury vyměnili školní lavice za deky, stín stromů a čerstvý vzduch.
Ještě před samotnou hodinou jsme na zahradě společně strávili velkou přestávku při malém pikniku. Přinesli jsme si drobné občerstvení, poseděli s kamarády a užili si příjemnou atmosféru venku. Piknik byl skvělým začátkem netradičního dopoledne.
Poté už následovala hodina literární výchovy, během které jsme si četli své oblíbené knihy nebo rozečtené příběhy. Klidné prostředí školní zahrady vytvořilo ideální podmínky pro čtení i odpočinek. Někteří četli potichu sami, jiní si navzájem doporučovali zajímavé knihy nebo sdíleli své čtenářské tipy.
Celé dopoledne se velmi vydařilo a ukázalo nám, že i vyučování může probíhat trochu jinak. Spojení čtení, pobytu venku a společně stráveného času jsme si všichni moc užili a rádi si podobnou hodinu někdy zopakujeme.
Jana Petruchová